Linki sponsorowane

Zmiana pracy w wakacje

Wbrew pozorom lato to dobry okres, żeby zmienić pracę. Wiele osób uważa, że w czasie wakacji firmy zawieszają rekrutację, tymczasem okazuje się, że ofert pracy jest znacznie więcej aniżeli w innych okresach. Oczywiście nie ulega wątpliwości, że najczęściej stanowiska, które pojawiają się w serwisach ogłoszeniowych dotyczą prac sezonowych, praktyk lub stażu.

Jednakże duże firmy w tym czasie także poszukują pracowników. Nie są to pracownicy tymczasowi, bowiem na zastępstwa szuka się ludzi w kwietniu czy maju. W lipcu czy sierpniu firmy szukają tym samym już pracowników, z którymi mogliby się związać na stałe.

Osoby, które pracują i chcą zmienić posadę, bardzo często decydują się na tak odważny krok właśnie podczas wakacji. W tym okresie bowiem mogą wykorzystać część urlopu na poszukiwanie pracy, wysyłanie aplikacji, chodzenie na rozmowy kwalifikacyjne itp.

Lato to odpowiedni czas, żeby na spokojnie zastanowić się nad dalszym rozwojem swojej kariery. Warto wiedzieć, że chcąc się przekwalifikować można dziś myśleć o tym, żeby zostać specjalistą ds. produktu, agentem rezerwacji, kierowcą autobusu, konsultantem ds. obsługi turystycznej, rezydentem, pilotem wycieczek. W ostatnim czasie na rynku pojawiła się ogromna ilość ofert pracy właśnie na owe stanowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*