Linki sponsorowane

Zabezpieczenia hipoteką kilku wierzytelnośc – zmiany

Nowelizacja przepisów dotyczących hipoteki sprawi, że obecny system będzie prostszy. Zniesiony zostanie podział na hipotekę zwykła oraz kaucyjną, gdzie ta pierwsza dotyczy głównej wartości kredytu, podczas gdy druga odsetek. Kredytobiorca nie będzie musiał ponosić podwójnych kosztów, jak to miało miejsce dotychczas, wystarczy bowiem ustanowienie jednej hipoteki, tym samym i złożenie jednego wniosku.

Dzięki nowym przepisom właściciel nieruchomości będzie miał prawo do zabezpieczenia hipoteką więcej niż jednej wierzytelności. Jeśli kredytobiorca uzna, że jego kredyt nie jest wystarczający wówczas będzie miał możliwość zaciągnięcia kolejnego kredytu i zabezpieczenia go tą samą hipoteką.

Co ciekawe, nowelizacja umożliwia przeniesienie w miejsce spłaconego już długu, który był zabezpieczony hipoteką, wprowadzenie nowej hipoteki. Nazywa się to rozporządzaniem opróżnionym miejscem hipotecznym.

Nowelizacja wejdzie w życie po 18-miesięcznym okresie, który zwie się vacatio legis. A została ona uchwalona 26.06.2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*