Linki sponsorowane

Ulga podatkowa na dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Wszyscy, którzy zdecydują się na zakupienie dobrowolnego ubezpieczenia będą mogli liczyć na ulgę podatkową. Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne może być tym samym dość opłacalne, ale powstaje pytanie – czy aby na pewno?! Założenie Ministerstwa Zdrowia jest następujące – od podstawy opodatkowania będzie można odliczyć ulgę.
Świadczenia w ramach owego dodatkowego ubezpieczenia będą wykonywane po godzinach pracy, czyli zazwyczaj po 16:00 i w weekendy. Dzięki nim możliwe będzie maksymalne wykorzystanie sprzętu, lekarze i personel lecznic, szpitali itp. także powinni być zadowoleni, bowiem będą mieli możliwość zarobienia więcej.

Projekt dotyczący dodatkowego ubezpieczenia zakłada możliwość ulgi podatkowej, która byłaby naliczana od kwoty, która owemu opodatkowaniu będzie podlegać. Szczegóły jej dotyczące Ministerstwo Zdrowia po konsultacji z Ministerstwem Finansów poda do wiadomości w ciągu dwóch tygodni.

Przepisy dotyczące dodatkowego ubezpieczenia miałyby wejść w życie z dniem 1 stycznia 2012 roku. Projekt trafi do Sejmu w najbliższych tygodniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*