Linki sponsorowane

Timeshare – co to jest?

Czym jest tak właściwie timeshare? Otóż to nic innego jak prawo do regularnego korzystania z nieruchomości w miejscowościach atrakcyjnych turystycznie, do tego w określonym okresie. Prezydent podpisał ustawę, która reguluje usługi związane z owym terminem. Dzięki timeshare możliwe jest nabycie prawa do korzystania z nieruchomości, które położone są pięknych zakątkach, atrakcyjnych turystycznie, czyli w kurortach.

Ustawa ta wejdzie w życie dopiero po sześciu miesiącach od jej ogłoszenia. Tym samym dopiero wówczas będziemy mieć prawo do tego, żeby odstąpić od umowy w czasie 14 dni. W ustawie znalazły się przepisy stworzone z myślą o konsumentach korzystających z usług turystycznych typu timeshare, w tym również te dotyczące korzystania z nich, czy też zasady i tryb zawierania umów, kiedy mowa o timeshare.

Ponadto pojawiły się w niej również przepisy dotyczące tego, że informacje przedkontraktowe powinny być przekazywane konsumentom w sposób jasny, zrozumiały. Do tego również na piśmie czy innym trwałym nośniku informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*