Linki sponsorowane

Szybkie pożyczki na dowód bez zaświadczeń

Dzisiejszy rynek usług finansowych jest rozbudowany do tego stopnia, że brak zdolności kredytowej na odpowiednio wysokim poziomie czy niezbyt dobra historia finansowa w Biurze Informacji Kredytowej nie są w zasadzie żadnymi przeszkodami stojącymi na drodze do skorzystania z pożyczek. Odkąd pojawiły się firmy pożyczkowe, odtąd banki straciły swój monopol na pożyczanie pieniędzy – i w sumie bardzo dobrze się stało, ponieważ na chwilę obecną kredyty są trudno dostępne.

Wymagania stawiane przez banki to dla wielu osób przeszkoda nie do pokonania. Trzeba nie tylko bardzo dobrze zarabiać i mieć idealnie czystą kartę w BIK, ale również sprostać wielu innym kryteriom, na podstawie których banki określają wypłacalność potencjalnych klientów. Można co najwyżej zgadywać jakimi przesłankami się kierują, skoro mnóstwo jest przypadków, gdy nawet nieźle sytuowane osoby są przez nie odprawiane z kwitkiem. Trudno więc się dziwić, że w takich okolicznościach pożyczki pozabankowe zdobywają sobie coraz to większe uznanie.

Firmy pożyczkowe nie stawiają ludziom wysokiej poprzeczki wymagań. Stosują również uproszczone procedury. To wszystko wpływa na przystępność ich oferty. Oczywiście, decydując się na skorzystanie z pożyczki pozabankowej nie wolno działać pod wpływem emocji, ponieważ to nigdy nie przynosi pozytywnych rezultatów. Bardzo istotne jest także to, aby umieć mierzyć własne siły na zamiary – podejmowanie się zobowiązań ponad miarę to częsta przyczyna poważnych problemów z jakimi borykają się Polacy.

Ostatnie lata w Polsce charakteryzują się znacznymi zmianami zachodzącymi w wielu dziedzinach życia. Przede wszystkim sektor bankowy uległ sporym transformacjom. Obecnie wzięcie kredytu nie stanowi większego problemu.

Praktycznie każdy obywatel mogący udokumentować jakiekolwiek swoje dochody może pożyczyć z banku pieniądze na dowolny cel. Banki okresowo wręcz prześcigają się w ofertach przyciągających klientów. Jednak kryzys przyczynił się do tego, że zaczęły się one bacznie przyglądać potencjalnym kredytobiorcom. Niestety, przy tym wykształciła się pewna grupa osób, które przestały być wiarygodne dla tych instytucji. Biuro Informacji Kredytowej zbierające opinie o klientach przekazuje dane i jeśli są negatywne, to banki odmawiają współpracy. Ktoś z tego grona, kto potrzebuję pieniędzy musi szukać alternatywnych metod.
Dla nich to wiele firm i osób prywatnych przygotowało dostępne od ręki kredyty bez bik. Na początku takie oferty mogą  wydawać się wybawieniem, ale tak naprawdę mogą okazać się gwoździem do trumny. Wspólną ich cechą są bardzo wysokie koszty obsługi. Oprocentowanie tych produktów finansowych niejednokrotnie przekracza wszelkie granice i nierozważny kredytobiorca używając je wpędza się w jeszcze większe kłopoty. Właśnie dlatego przed zaciągnięciem tego zobowiązania trzeba bardzo dokładnie przemyśleć celowość działań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*