Linki sponsorowane

Jak załatwić staż dla studentów dziennikarstwa internetowego

W tym roku Grupa Money.pl jako wydawca cieszący się słynnym wyspecjalizowanym polskim portalem, przygotował uprzywilejowany program stażowy dla studentów podczas którego otrzymywać będą wynagrodzenie. Takich edycji w 2011roku będzie aż trzy. Pierwsza ma rozpocząć się 01 marca, gdzie właśnie zaczął się nabór.

staż dla studentów dziennikarstwa internetowegoProgram ten skierowany jest do studentów będących na kierunkach dziennikarskich, ekonomicznych bądź pokrewnych, których marzeniem jest w przyszłości zostać dziennikarzem internetowym. Staż ten będzie prowadzony pod okiem samego redaktora naczelnego Money.pl – Tomasza Bonka. Studentów akademickich uczęszczających na studia o kierunkach elektronicznych, informatycznych, telekomunikacyjnych lub teleinformatycznych obejmie opieką dyrektor działu IT i rozwoju – Tomasz Kabarowski.

Zajęcia teoretyczne i praktyczne będą odbywać się w głównej siedzibie Money.pl we Wrocławiu w sposób dostosowany do zajęć studenciaków na ich uczelniach. W każdej edycji Akademii będzie również 10 wykładów, które będą prowadzone przez speców zajmujących się daną tematyką na co dzień.


„Redakcja Money.pl tworzyła fundamenty dziennikarstwa internetowego w Polsce. Uczyliśmy się i nadal uczymy na żywym organizmie. Każdy dzień przynosi nowe wyzwania, którym udaje nam się sprostać. Zdobytą przez lata wiedzą chcemy się teraz dzielić, by uczyć młodych adeptów sztuki dziennikarskiej. Zapraszamy najlepszych, bo chcemy z najlepszymi pracować” – mówi Tomasz Bonek, redaktor naczelny Money.pl.

Mając na uwadze staż dziennikarski, proponowane zajęcia mają na celu wyszkolić adeptów do pracy w redakcjach portali internetowych. Studentowi zostanie przekazana wiedza w kwestii przygotowania dobrego artykułu dla potrzeb portali oraz sposób opublikowania jego. W szczególności zajęcia te skupione zostaną na praktyczne zastosowanie Internetu, jako niezbędnego narzędzia do budowania nowego medium – czyli portalu. Uczestnicy kierunków technicznych będą tymczasem brać udział w projektach dotyczących centralnego systemu zarządzania konfiguracją serwerów, a także uwierzytelniania użytkowników tych portali.

Spółka opracowała okazałe i innowacyjne sposoby technologiczne. Jako portal finansowy cieszący się niebywałym zainteresowaniem, który powstał dzięki sporej ilości próbom i tekstom, z pewnością wiedza jaką zechce przekazać będzie fascynująca dla ludzi, którzy po ukończeniu uczelni zechcą wejść na rynek pracy i szukać zatrudnienia.
Money.pl. to medialna spółka, której dynamiczność rozwoju jest niezmiernie imponująca. Pozwala jej to na w szerokiej skali inwestycje w nowoczesne projekty a także na „zajęcia” nowych obszarów działalności. Dzięki temu kreuje nowe miejsca pracy zapewniając najbardziej perfekcyjnym absolwentom Akademii zatrudnienie w swej spółce.

Jedna myśl nt. „Jak załatwić staż dla studentów dziennikarstwa internetowego”

  1. Mi to wygląda tak, że po prostu money.pl robi sobie promocję i przy okazji chcą mieć darmowy kontent na swoich portalach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*