Linki sponsorowane

Kredyt hipoteczny dla młodych – rodzina na swoim dla singli?

Rząd nie chce objąć programem ‘Rodzina na swoim singli’. Jeszcze w ubiegłym roku zapowiadano szereg zmian w rządowym programie, który ułatwia start małżeństwom dzięki dopłacie do kredytów mieszkaniowych. Przez osiem lat połowę odsetek płaci rząd.

Ministerstwo Infrastruktury zabiegało o to, żeby w 2011 roku do programu prócz rodzin i osób samotnie wychowujących dzieci mogli przystąpić także single. Rząd nie zgodził się na takowe rozwiązanie. Single są oburzeni taką postawą państwa. Minister Finansów nie liczy się z singlami, którzy przecież tak samo pracują i płacą podatki jak małżeństwa.

Rząd musi zacząć wywiązywać się ze swoich obietnic – takiego zdania jest Katarzyna Adamowicz, dyrektorka Klubu Singla Połówki Pomarańczy, która postanowiła zorganizować ogólnopolską akcję protestacyjną.

Co więcej Klub zamierza skierować do Ministerstwa Infrastruktury list protestacyjny. Inicjatywę można wesprzeć przyłączając się do grupy o nazwie ‘Single mówią NIE wykluczeniu z programu Rodzina na swoim’ na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*