Linki sponsorowane

Jak robić przelewy bankowe telefonem komórkowym

Przelew za pomocą telefonu? ‘Smartfony’ jako pierwszy w Polsce bank wprowadza Citi Handlowy. Teraz klienci, którzy korzystają z bankowości mobilnej mogą szybko przelewać niższe kwoty za pośrednictwem telefonów, wystarczy jedno ‘stuknięcie się’ telefonami.
O co dokładnie chodzi? Otóż specjalna aplikacja, którą instaluje się w telefonie komórkowym umożliwia zwiedzani systemu bankowości internetowej. Można łatwo sprawdzić stan konta, wykonać przelew czy spłacić kartę. Dlaczego warto wybrać ową aplikację? Bo jest ona łatwiejsza w obsłudze, wygodniejsza w użyciu, jeśli chodzi o przeglądanie stron internetowych przez przeglądarkę w telefonie. Dodatkowo dzięki usłudze ‘B2T’ będzie można przelewać niskie kwoty pieniędzy z konta jednego klienta na rachunek innego, jeśli ‘stukną’ się oni smartfonami.

Nie ma obawy, że za każdym razem kiedy telefon gdzieś się zawieruszy taka operacja będzie możliwa do przeprowadzenia. Trzeba mieć bowiem uruchomioną bankowość mobilną, do tego wgraną aplikację, która umożliwia z niej korzystanie. Następnie wymagane jest zalogowanie się do konta za pośrednictwem telefonu. Trzeba wybrać ikonkę ‘B2T’ i opcję ‘wysyłam środki’ (nadawca) lub ‘odbieram środki’ (odbiorca). Operacja jest skomplikowana, bowiem kolejną czynnością jest wpisanie do telefonu swojego imienia, nadawca musi co więcej określić kwotę przelewu oraz rachunek, z którego zostanie dokonany przelew. I dopiero wtedy następuje ‘stuknięcie się’ telefonami, co zatwierdza transakcję.

System oczywiście pyta zarówno nadawcę jak i odbiorcę czy potwierdzają wysłanie oraz przyjęcie przelewu, po czym odczytuje wszystkie dane przelewu z karty SIM. Tym samym nie ma konieczności podawania niczego poza kwotą i numerem rachunku. Tym sposobem można wysłać jednorazowo kwotę do 50 zł, do tego nie więcej niż 200 zł dziennie. Czyli można wykonać jedynie 4 transakcje.

Jedna myśl nt. „Jak robić przelewy bankowe telefonem komórkowym”

  1. Smartfony mają obecnie prawie tyle funkcji co komputer i stanowia dla ich użytkowników swego rodzaju centrum dowodzenia. Dlatego nie dziwi mnie, a nawet mnie cieszy wprowadzenie takiej funkcji. To bardzo ułatwia życie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*