Linki sponsorowane

Program lojalnościowy Payback w rękach American Express

Finansowy gigant, czyli American Express kupił spółkę Loyalty Partner, która to jest właścicielem największego na terenie naszego kraju programu lojalnościowego o nazwie Payback. Zapłacił za nią prawie pół miliarda euro (425 mln. euro, czyli 585 mln. dolarów w gotówce).

Warto wiedzieć, że Loyalty Partner jest jedną z największych na świecie firm, które zajmują się prowadzeniem programów lojalnościowych. Program Payback prowadzony jest nie tylko na terenie naszego kraju, ale również w Niemczech. Bierze w nim udział kilka milionów osób. Dzięki dokonywaniu transakcji bezgotówkowych klienci zbierają punkty, które następnie mogą wymienić na atrakcyjne nagrody.

Kontrolę nad programem oraz spółką Loyalty Partner sprawował fundusz wysokiego ryzyka o nazwie Palamon Capital Partners. Co zyska American Express na tym zakupie? Otóż przejęcie spółki Loyalty Partner pozwoli na poszerzenie relacji handlowych na nowych rynkach międzynarodowych. Do tego American Express zyska przeszło 34 miliony konsumentów na terenie różnych krajów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*