Linki sponsorowane

Archiwum kategorii: Podatki

Szybki kredyt dla zadłużonych bez BIK

Konsolidacja to produkt finansowy, który można określić mianem kredytu dla zadłużonych. Polacy są zadłużeni po uszy. Już ponad dwa miliony naszych rodaków nie potrafi sobie poradzić ze spłatą zobowiązań finansowych. Najwięcej zadłużonych przybyło w 2011 roku. Po części ma to związek z ówczesnymi zawirowaniami na europejskich rynkach finansowych.

Podatek śmieciowy – zmiany w ustawie śmieciowej 2011

Sejm uchwalił ustawę zwaną śmieciową, zgodnie z którą pieczę nad systemem gospodarowania odpadami komunalnymi przejmą gminy. Teraz trafi ona do Senatu. I być może z dniem 1 stycznia 2012 roku będziemy mogli cieszyć się niższymi opłatami za wywóz śmieci. Przypomnijmy, że dziś średni koszt takiej usługi wynosi 20 zł na osobę. Od stycznia może być taniej nawet o 70%.

Mandat za wykroczenie skarbowe – zapłata kartą

Dynamiczny rozwój bankowości elektronicznej, którego jesteśmy świadkami nie ominie również fiskusa. Obecnie za mandat karny dotyczący wykroczenia skarbowego możemy zapłacić w kasach Urzędu Skarbowego lub za pomocą przelewu bankowego na wskazany rachunek. Ministerstwo Finansów przygotowało projekt rozporządzenia nowej formy płatności za mandat skarbowy.

Ulga podatkowa na dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Wszyscy, którzy zdecydują się na zakupienie dobrowolnego ubezpieczenia będą mogli liczyć na ulgę podatkową. Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne może być tym samym dość opłacalne, ale powstaje pytanie – czy aby na pewno?! Założenie Ministerstwa Zdrowia jest następujące – od podstawy opodatkowania będzie można odliczyć ulgę.

Podatek od zarobków na giełdzie – dochodów kapitałowych

W 2011 roku podatkowe rozliczenie się ze skarbówką ze wszystkich dochodów za poprzedni rok przypada na drugiego maja. Odnosi się to również podatników inwestujących pieniądze na giełdzie. W ubiegłym roku byliśmy świadkami trzech ogromnych prywatyzacji, które sprowokowały nowych inwestorów do zakupu akcji.

Dotacje unijne, a podatki – jak i kiedy płacić?

Otrzymanie dotacji unijnej może mieć spore konsekwencje gospodarcze a także podatkowe, które bezpośrednio związane są z prowadzeniem działalności gospodarczej. Dotacja unijna to środki jakie pozyskujemy na sfinansowanie bądź dofinansowanie realizacji projektów w ramach różnego rodzaju projektów operacyjnych. Każda otrzymana dotacja wiąże się z tym, że zobowiązuje nas do prawidłowego rozliczenia się realizowanego projektu.

Jakie zmiany w podatkach planuje rząd w Polsce

2011 rok powitał nas wariacją w przepisach podatkowych, którą nasz rząd uraczył nas jak nigdy wcześniej. Najbardziej uderzającą w Polaków zmianą jest podwyżka stawek podatku VAT, która da po kieszeni wszystkim konsumentom. Scenariusz podnoszenia ich do poziomu podstawowej stawki do 25% i stawki preferencyjnej do 10% jest niczym koszmarny sen, z którego możemy się obudzić nawet w 2018 roku.