Linki sponsorowane

Niżej oprocentowane pożyczki dla Irlandii oraz Portugalii

Podczas szczytu strefy euro zadecydowano o pomocy dla Grecji. Jednakże ustalono również warunki wsparcia dla Irlandii oraz Portugalii, zgodnie z którymi pożyczki dla nich będą niżej oprocentowane.
Nie sposób nie zauważyć, że może to doprowadzić do zachwiania równowagi między rynkiem a zyskiem. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że Grecja, czy inne państwa europejskie, jeśli będą musiały oddać znacznie większe sumy niźli te uzyskane dzięki pomocy, za sprawą wysokiego oprocentowania, mogą borykać się z problemami, a w rezultacie nie oddać całej kwoty. Dlatego też może i lepiej, że zdecydowano się na obniżenie oprocentowania.

Taka decyzja sprawi, że zaniepokojenie na rynkach finansowych odnośnie tego, ze państwa te pozostaną w strefie euro, opanują kryzys finansowy, zmniejszy się. Należy jednak pamiętać o tym, że za owy dług zapłacą niejako obywatele niemieccy, francuscy oraz holenderscy. Dla nich jednak będzie to naprawdę niski koszt.

Niże oprocentowanie dla Grecji, Portugalii oraz Irlandii może zastanawiać Hiszpanię oraz Włochy, których pożyczki są wyżej oprocentowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*