Linki sponsorowane

Najlepszy kredyt hipoteczny

W Polsce działa bardzo wiele banków. Prześledzenie wszystkich ofert w zakresie kredytów hipotecznych wiązałoby się z poświeceniem bardzo wielu dni. Najlepiej jest wybrać kredytodawcę  z pierwszej 10 najlepszych banków w Polsce.

Taki wybór daje gwarancje kompetentnej obsługi, bezpiecznego zarządzania kapitałem oraz profesjonalnego traktowania w trakcie całego okresu kredytowania. Zanim zabierzemy się za odwiedzanie poszczególnych placówek bankowych, warto jest samemu sprawdzić własną zdolność kredytową. Internet jest pełen darmowych narzędzi do obliczania kwoty o jaką możemy się ubiegać w bankach.

Sprawdź gdzie znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny w Polsce.

W odpowiednich okienkach kalkulatora należy wpisać takie dane jak liczba osób w gospodarstwie domowym, miesięczny dochód netto gospodarstwa domowego, suma wysokości limitów kart kredytowych oraz linii kredytowych w rachunkach, suma innych zobowiązań pieniężnych oraz okres kredytowania jaki nas interesuje. Kredyt hipoteczny jest to wybór na lata, dlatego zanim podpiszemy stosowną umowę z bankiem należy prześledzić dokładnie koszty obcego finansowania takie jak:

–     prowizja na rzecz banku za udzielenie kredytu
oprocentowanie(ustalane w oparciu o marżę i stawkę WIBOR 3M)
marża banku: jej wysokość uzależniona jest od wskaźnika LtV czyli stosunku kwoty kredytu do wartości zabezpieczenia
koszty notarialne
założenie księgi wieczystej: jeśli to konieczne
wpis do księgi wieczystej
ubezpieczenie od zdarzeń losowych
ubezpieczenie na życie
ubezpieczenie: wymagane w okresie do ustanowienia hipoteki

Odradzamy pochopnej decyzji dotyczącej wzięcia kredytu hipotecznego w obcej walucie. Owszem takie kredyty charakteryzują się niższym oprocentowaniem, jednak wielu z potencjalnych kredytobiorców zapomina, że bierze na siebie ryzyko kursu walutowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*