Linki sponsorowane

Najlepszy fundusz emerytalny – Allianz w rankingu OFE

‘Rzeczpospolita’ ujawniła wyniki najnowszego rankingu, zgodnie z którym Allianz jest najlepszym funduszem emerytalnym. Na 100 możliwych do uzyskania punktów zdobył on 85,7. Co ważne, aż w siedmiu kategoriach na dziesięć uzyskał on najwyższą, maksymalną ilość punktów.

Co ‘Rzeczpospolita’ brała pod uwagę w owym rankingu? Fundusze były oceniane na podstawie wyników inwestycyjnych, ich stabilności oraz ryzyka, a także wysokości pobieranych opłat.

Ranking jak już wspomniano składa się z 10 elementów, są one jednak przyporządkowane do czterech kategorii. Największą ilość punktów można uzyskać za dobre wyniki OFE w długim okresie inwestowania składek.

Allianz zdaniem ‘Rzeczpospolitej’ najbezpieczniej pomnaża pieniądze, do tego osiąga dobre stopy zwrotu z inwestycji. Nalezy podkreślić, że w ciągu ostatnich pięciu lat jego zyski, biorąc pod uwagę wszystkie OFE, były najwyższe. Środki, które  gromadzą klienci przyrosły najwięcej.

Grzegorz Zubrzycki, członek zarządu i dyrektor Departamentu Zarządzania Aktywami PTE Allianz Polska uważa, że na tak dobre wyniki OFE wpływ miały przede wszystkim trafne decyzje dotyczące struktury portfela a także dobór spółek. Niezwykle ważne były także inwestycje w papiery dłużne, chociażby nieskarbowe obligacje emitowane przez samorządy, instytucje finansowe, przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*