Linki sponsorowane

Jakie są najlepiej zarabiające lokaty – produkty strukturyzowane

Polacy nie trzymają już swoich oszczędności w szufladzie, chcą żeby przynosiły one jakieś zyski, dlatego też trzymają je w bankach. Najczęściej na lokatach, kontach oszczędnościowych i funduszach inwestycyjnych oraz lokatach strukturyzowanych.

Najlepiej zarabiające lokatyCzym są te ostatnie? Lokaty strukturyzowane pozwalają zarobić więcej. Inwestor otrzymuje gwarancję kapitału, co oznacza, że nawet jeśli inwestycje nie pójdą po naszej myśli, to wycofamy co najmniej tyle samo pieniędzy ile na lokatę włożyliśmy. Większość powierzonych środków inwestowana jest w lokaty bankowe, pozostała część w surowce, bardziej ryzykowne inwestycje.

Warto wiedzieć, że Polacy co roku inwestują około 6-8 mld zł swoich oszczędności. Lokaty strukturyzowane mogą wypracować dla nas wyższy zysk. Obie strony mogą na niej tylko zyskać – klient, bo ma gwarancję kapitału, a zyski mogą wynieść nawet kilkanaście procent, bank ponieważ może liczyć na wyższą marżę.

Oczywiście warto wiedzieć, że średni zysk z lokaty strukturyzowanej wyniósł w roku ubiegłym 3,45%. Na 314 produktów 153 przyniosły dochód, 87 dało zysk mniejszy od 5%, ale 21 większy niż 15% (np. inwestując w produkty Mocca, Mocca, Speedway, Poland Jumper czy Asy Parkietu).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*