Linki sponsorowane

Mandat za wykroczenie skarbowe – zapłata kartą

Dynamiczny rozwój bankowości elektronicznej, którego jesteśmy świadkami nie ominie również fiskusa. Obecnie za mandat karny dotyczący wykroczenia skarbowego możemy zapłacić w kasach Urzędu Skarbowego lub za pomocą przelewu bankowego na wskazany rachunek. Ministerstwo Finansów przygotowało projekt rozporządzenia nowej formy płatności za mandat skarbowy.

Po wejściu w życie nowych przepisów, klient będzie mógł regulować karne zobowiązania skarbowe za pomocą kart płatniczych. Ministerstwo Finansów ma nadzieję, iż poprawi to efektywność ściągalności wykroczeń podatkowych. Jednak takie udogodnienie będzie się wiązało z dodatkową opłatą za realizację transakcji bezgotówkowej. Wysokość prowizji nie jest jeszcze znana, gdyż Ministerstwo Finansów nie podpisało do tej pory umowy z żadnym operatorem terminali płatniczych (wiadomo tylko, że prowizja nie będzie uzależniona od wystawcy karty płatniczej).

Na początku w terminale płatnicze zostaną wyposażone Urzędy Celne oraz mobilne grupy Służby Celnej. Będzie to duże udogodnienie, gdyż często cudzoziemcy nie posiadają przy sobie gotówki w polskiej walucie. Rada Ministrów musi podjąć decyzje, czy terminale dla organów podatkowych są ekonomicznie uzasadnione.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*