Linki sponsorowane

Lokaty strukturyzowane – czy warto w nie inwestować?

Zastawiałeś się kiedyś nad inną możliwością zainwestowania swoich oszczędności niż tradycyjne lokaty bankowe? W zeszłym roku niektóre produkty strukturyzowane dało ponad 30% zysk. Może więc warto pokusić się o założenie lokaty strukturyzowanej? Oczywiście należy pamiętać i o tym, że nie zawsze uda się na nich zarobić. Połowa przyniosła ponad 10% zysk.

Ale porównajmy – dziś na standardowej lokacie można maksymalnie uzyskać 6% w skali roku. Zazwyczaj trzeba jeszcze zapłacić podatek Belki. Do tego warto przyjrzeć się ostatnio szalejącym stopom procentowym. Może okazać się, że trzymanie pieniędzy na lokatach nie przyniesie w ogóle zysku.

Być może właśnie dlatego coraz więcej osób rozgląda się, szuka innych rozwiązań, możliwości inwestowania pieniędzy. Jeśli nie chcą grać na giełdzie, mogą wybrać coś pośrodku, czyli produkty strukturyzowane. Oczywiście zazwyczaj trzeba zamrozić pieniądze na dłuższy okres czasu, ale też nie potrzeba wielu oszczędności. Lokatę strukturyzowaną można założyć już mając w kieszeni 1 tys. złotych.

Pieniądze w części są inwestowane w surowce, akcje spółek. Tym samym mogą przynieść realnie wyższy zysk. A i tak w najgorszym wypadku po zakończeniu lokaty klient otrzyma zwrot kapitału. Jeśli nie zarobi nic to chociaż bank zwróci mu całość jego oszczędności.

Lokaty strukturyzowane w swojej ofercie ma wiele banków, w tym Raiffeisen, który zaproponował produkt oparty na surowcach rolnych takich jak pszenica, cukier, soja i kukurydza. Klient zarobi, jeśli ceny wszystkich czterech surowców będą równe lub wyższe od ich cen z dnia startu inwestycji. Struktury w Noble Banku oparte były na wzroście indeksu WIG20. W BNP Paribas Fortis można było zarobić, kiedy stopa WIBOR nie wychylała się poza dane widełki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*