Linki sponsorowane

Kupno złota przez internet w BZ WBK – inwestycja w złoto

Klienci Banku WBK mogą już od tygodnia kupować sztabki złota z Mennicy Polskiej, za pośrednictwem Internetu. Otóż bank ten razem z Mennicą Polską, która jest największym w naszym kraju sprzedawcą złota oraz srebra w sztabkach, otworzył sklep internetowy.

Warto wiedzieć, że chętni na zakup sztabek będą musieli zapłacić za jednogramową 190 zł, pięciogramową 835 zł, zaś za stugramową aż 14,2 tys. zł. Sztabki sprzedawane są w takiej samej cenie, co w Mennicy. Kwota ta uwzględnia notowania kruszcu na giełdzie w Londynie, a także złotowe względem dolara.

Klienci banku muszą tylko wejść na stronę internetową Banku WBK i wtedy mogą przejść do sklepu. Żeby kupić sztabkę wystarczy tylko kliknąć na nią, a wtenczas rozliczenia transakcji przeprowadzane jest za pośrednictwem systemu szybkich płatności Przelew24. Sztabka jest dostarczana do klienta banku w ciągu kilku dni roboczych.

Sprawdź także kto oferuje najlepsze ceny na skup złota w internecie.

Jeśli klient się po jakimś czasie rozmyśli, albo będzie chciał odsprzedać sztabkę to Mennica gwarantuje, że odkupi sztabki, które będą miały powyżej 1 grama i będą opatrzone logo Mennicy Polskiej. Warto wiedzieć, że klienci za pośrednictwem Banku WBK mogą kupić sztabki tylko do kwoty 100 tysięcy złotych. Wysokość transakcji została ograniczona. Wyższe wymagają bezpośredniego kontaktu z Mennicą Polską.

Polacy chętnie inwestują w kruszec, bowiem tylko w 2010 roku kupili około 1500 kilogramów złota, z czego ponad 50% za pośrednictwem Mennicy Polskiej. Ten rok ma być pod tym względem jeszcze lepszy. Szacuje się, że ilość sprzedawane w Polsce złota wzrośnie o 10%, tym samym przekroczy 1600 kg.

4 myśli nt. „Kupno złota przez internet w BZ WBK – inwestycja w złoto”

  1. kupowanie złota w internecie na pewno jest ciekawą i opłacalną opcją dla tych, którzy mają trochę własnej gotówki i chcą ją zainwestować. ogólnie inwestycja w złoto zawsze jest dobrym pomysłem jednak wydaje mi się, że lepiej chyba inwestować w takie złoto, które dostajemy do ręki czy sztabki złota, złoto w złomie lub złote monety, a nie wirtualne złoto na papierze, które nie wiadomo czy gdzieś tam tak naprawdę jest…

  2. Kupno złota to dobra inwestycja na niepewne czasy. Obecnie to nieuniknione, że cena złota będzie rosła.
    Osobiście sugeruję kupować złote monety. Są jakoś bardziej naturalne w obrocie niż sztabki. Złote monety przecież zawsze są dużo warte.

  3. Na pewno jest to dobra forma inwestowania dla ludzi, którzy są zapracowani lub… leniwi 🙂 Jedni nie mogą załatwić sprawy osobiście, bo mają mnóstwo obowiązków, więc pozostaje im komputer, a drugim nie chce się podnieść przysłowiowych czterech liter z krzesła 🙂

  4. To już nawet banki zajęły się tym “złotym interesem”? Myślałem że to domena tych dziwnych firm typu amber gold… Jak myślicie? Jest to opłacalny interes czy lepiej sobie odpuścić? Nie mam jakoś przekonania do tych złotych sztabek…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*