Linki sponsorowane

Kredyt refinansowy w Banku DnB Nord

Warunki kredytów hipotecznych znacząco się różnią  w stosunku do okresu boomu mieszkaniowego zapoczątkowanego w 2009 roku. Przykładowo jeśli w 2009 roku wzięliśmy kredyt hipoteczny na 300 tysięcy złotych(marża ok. 2,5 procent i 30 letni okres kredytowania) to przy obecnej stawce WIBOR 3M oprocentowanie tego kredytu przewyższa 7 procent, a miesięczna rata oscyluje wokół kwoty 2 tysięcy złotych.

Biorąc pod uwagę ofertę refinansowania kredytu hipotecznego z marżą na poziomie 0,79 proc. to miesięczna rata obniży się o ok. 300 zł. Przy tak długim okresie kredytowania da to oszczędności na poziomie 100 tysięcy złotych. Zobaczmy zatem jakie warunki kredytu refinansowego oferuje Bank DnB Nord:
– wskaźnik LtV do 100 procent
– równe raty
– brak prowizji za udzielenie kredytu
– brak prowizji za wcześniejszą spłatę
– marża 0,79 procent(w przypadku wykupienia pakietu ubezpieczeniowego)
– oprocentowanie 5,55 procent

Jedna myśl nt. „Kredyt refinansowy w Banku DnB Nord”

  1. Niby warunki różnią się między sobą na przestrzeni kilku lat, ale czy na pewno są obecnie lepsze? Nie sztuką jest refinansować kredyt. Gorzej, gdy okaże się, że trafiliśmy na mniej korzystne warunki niż dotychczas. Szansy na powrót do tych poprzednich już nie będzie i może się skończyć pluciem sobie w brodę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*