Linki sponsorowane

Gdzie wezmę kredyt na spłatę podatku dochodowego – Multibank

Ponieważ do 2 maja każdy podatnik ma obowiązek rozliczenia się z Urzędem Skarbowym banki postanowiły ten fakt wykorzystać. I tak ruszyły już promocje kredytów, za pośrednictwem których można spłacić fiskusa. Takie kredyty w swojej ofercie mają Multibank oraz Bank BPS.

Multibank już czwarty rok wodzi klientów na pokuszenie oferując im specjalny kredyt, który można przeznaczyć tylko i wyłącznie na uregulowanie niedopłaty. Warto wiedzieć, że bank udziela takiego kredytu na podstawie kopii deklaracji podatkowej. Jednocześnie kwotę, która zostaje przyznana sam przelewa na rachunek Urzędu Skarbowego.

Do kredytu na ten cel przekonuje także oprocentowanie, które wynosi 12%. A klienci, którzy posiadają konto Aquarius zapłacą nawet 1% mniej. Jednakże prócz tego trzeba liczyć się także z prowizją, która wynosi od 1,5% do 5%.

Jakie są ograniczenia? Otóż Multibank pożyczy kwotę nie mniejszą niż 3 tysiące złotych. W Banku BPS minimalna kwota jest znacznie niższa i wynosi 500 złotych. Do tego oprocentowanie wynosi nieco więcej 12,5%, ale Bank BPS nie pobiera prowizji.

Oba banku udzielają owych kredytów na konkretny cel jakim jest zapłata niedopłaty. Jednakże z pewnością niedługo ruszą także kampanie promujące produkt jakim jest kredyt na PIT. Warto jednakże wiedzieć, że zazwyczaj jest to zwykły kredyt z tą różnicą, że zaciągany na dowolny cel i inaczej nazwany, czyli tym samym odpowiednio droższy.

2 myśli nt. „Gdzie wezmę kredyt na spłatę podatku dochodowego – Multibank”

  1. To, że komuś wychodzi jakaś duża nadpłata, moim zdaniem jest winą niesolidnej księgowości. Przecież co miesiąc odprowadzane są składki – właśnie po to, żeby przy rozliczaniu PITu nie spotkała nas przykra niespodzianka. Od 20 lat rozliczam się z fiskusem i nigdy nie było sytuacji, żebym musiała dopłacać do podatku. Księgowa zawsze tak rozliczała każdy miesiąc, żebym wyszła na zero lub miała jakąś niewielką nadwyżkę.

  2. Mam duży problem. Kontrahent miał mi zapłacić za fakturę dużą kwotę. Niestety powiedział, że spóźni się około miesiąca. Ja nie mogę niestety czekać i muszę zapłacić skarbowemu zaległy VAT, bo już mnie wzywa. Gdzie dostanę szybką i niedrogą pożyczkę na ten miesiąc czasu w kwocie 6000 zł ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*