Linki sponsorowane

Kredyt hipoteczny w BZWBK z marżą poniżej 1%

Patrząc na najnowszą promocje kredytów hipotecznych w Banku Zachodnim WBK można odnieść wrażenie, że wracają złote czasy kredytów hipotecznym z okresu przed kryzysem. Kredyt hipoteczny w BZWBK z marżą 0,99% brzmi naprawdę zachęcająco jednak warto dokładniej przyjrzeć się tej ofercie.

Przygotowywana przez BZWBK oferta na kredyty hipoteczne zawiera oczywiście kilka warunków, które trzeba spełnić żeby podpisać umowę z marżą 0,99%. Pierwszy to minimalny wkład własny w wysokości 10% wartości nieruchomości. Trzeba mieć także rachunek osobisty w BZWBK i zasilać go miesięcznie kwotą minimum 2 tys. zł. Jednym z plusów jednak jest to , że bank nie wymaga od nas karty kredytowej dla której trzeba zrobić określony miesięczny obrót.

Często jednak bywa tak, że jest w super ofercie jakiś haczyk. Nie inaczej jest i tym razem. Otóż w przypadku omawianej promocji musimy liczyć się z prowizją za przyznanie kredytu, która jest dość wysoka i wynosi 3,5 % od wartości udzielonego kredytu. Jeśli zrobimy symulację dla kredytu o wartości 300 tys. zł to okaże się, że będziemy musieli zapłacić ponad 10 tys. prowizji za udzielenie kredytu. Oczywiście można tą prowizję wrzucić w ratę naszego kredytu i wyliczenia wskazują, że przy kredycie na 30 lat nasza rata wzrośnie o ok. 20 zł na miesiąc. Jeśli przełożyć to na oprocentowanie to da nam to podniesienie marży o ok. 0,3 punktu procentowego. Tak więc w praktyce okaże się, że realna prowizja wyniesie ok. 1,3% co i tak daje nam jedną z najlepszych aktualnie ofert na rynku jeśli chodzi o kredyty hipoteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*