Linki sponsorowane

Konto Oszczędnościowe w Kredyt Banku

Banki ostatnimi czasy podwyższają oprocentowanie swoich depozytów. Już jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że Kredyt Bank dołączył do owego zacnego grona i postanowił podnieść oprocentowanie lokat. Tym razem pod lupę wzięto konta oszczędnościowe, w wyniku czego oprocentowanie również i na nich wzrosło.

Konto Oszczędnościowe – Lokata Swobodna daje zarobić 6% w skali roku. Niestety nie wszystkim. Ci, którzy w banku chcą zdeponować kwotę niższą aniżeli 15 tys. zł muszą spodziewać się oprocentowania wynoszącego 4,45% netto, czyli 5,5% brutto. Cechą charakterystyczną owego Konta Oszczędnościowego jest dzienna kapitalizacja odsetek, dzięki której bardziej przypomina ono lokatę jednodniową. Każdy klient banku, który posiada rachunek osobisty może założyć owe konto oszczędnościowe w banku (maksymalnie trzy konta).

Warto dodać, że Kredyt Bank ma w swojej ofercie również inne, bardziej tradycyjne konta oszczędnościowe, na których oprocentowanie przedstawia się następująco:
do 19 999,99 – 5%
do 49 999,99 – 5,2%
do 99 999,99 – 5,5%
do 199 999,99 – 5,7%
do 499 999,99 – 6%
od 500 000 – 6,1%

Konta te jednak kapitalizowane są co miesiąc. Co z kolei wiąże się z tym, iż wybranie pieniędzy w ciągu miesiąca spowoduje utratę przewidywanych odsetek, które zostałyby dopisane do konta pod koniec miesiąca. Tak się nie dzieje w przypadku dziennej kapitalizacji odsetek. Pieniądze można wybrać z konta w dowolnym momencie bez utraty wypracowanych odsetek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*