Linki sponsorowane

Jak można sprawdzić swój BIK

Czasem warto zajrzeć do własnej historii kredytowej i wiedzieć jak i gdzie można sprawdzić swój BIK. Jak wiadomo BIK jest instytucją w której skrupulatnie odnotowywane są operacje finansowe związane z kredytami. Każdy z nas kto zaciągał jakieś pożyczki lub kredyty jest wpisany w BIK-u i gromadzone są tam dane o nas związane właśnie z tymi zobowiązaniami.

Wpisanie do BIK-u nie jest niczym negatywnym i jest wręcz pozytywne dla tych, którzy zawsze terminowo i dokładnie spłacają swoje należności wobec banków. Pozytywna historia kredytowa w BIK-u może w przyszłości zaowocować łatwiejszym dostępem do kredytów bo jak wiadomo banki przychylnym okiem patrzą na tych klientów co do których nigdy nie było zastrzeżeń i którzy zawsze z niezwykłą starannością wywiązują się ze swoich rat.

Dlatego jeśli jest to dla nas ważny element naszego życia lub działalności to warto sprawdzić jak postrzegani jesteśmy w BIK-u i co tam o nas piszą oraz jaka jest o nas opinia. BIK można sprawdzić za darmo raz na pół roku poprzez specjalny formularz, który można znaleźć na stronie bik.pl. Jeśli chcemy częściej sprawdzać to musimy za taką informację każdorazowo zapłacić.

3 myśli nt. „Jak można sprawdzić swój BIK”

  1. Niestety większości ludzi BIK źle się kojarzy, bo w wielu przypadkach znajduje się tam wpis negatywny. Jest to jednak wina samych kredytobiorców, którzy spłacają raty tak jak im się podoba, wykazując przy tym absolutny brak wyobraźni, zdrowego rozsądku i odpowiedzialności.

  2. Sprawdzenie swojej historii kredytowej w BIK jest dość proste. Ja mam taką możliwość w ramach konta Inteligo. Trzeba w związku z tym ponieść jakiś niewielki koszt, ale to raczej nie jest wielki problem

  3. Fajne jest to, że samemu można sprawdzić swoją historię kredytową w BIK. Biuro Informacji Kredytowej przygotowuje dla klientów indywidualnych Raport Plus-historia kredytowa klientów lub Raport Plus z oceną punktową-podobny raport o nas uzyskują banki oraz inne instytucje finansowe. Raporty kosztują odpowiednio 30 i 35 złotych. Oczywiście wnioski można składać przez Internet. Sam raport można odebrać osobiście w siedzibie BIK lub można go otrzymać listem poleconym.

    Wielas/Krynica

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*