Linki sponsorowane

Jak pozbyć się wpisu w Rejestrze Dłużników ERIF?

Jeśli nasze nazwisko widnieje na liście w Rejestrze Dłużników to utrudnia nam to zdecydowanie funkcjonowanie. Nie tak łatwo dostać kredyt, pożyczkę czy kupić sprzęt na raty. Można mieć także problemy z podpisaniem umowy na korzystanie z telefonu w abonamencie.

W Rejestrze Dłużników ERIF znajduje się prawie 750 tys. dłużników. Co zrobić, żeby zostać z niego wykreślonym? Oczywiście najłatwiej jest zapłacić. Ale co zrobić, kiedy nie ma się w tym czasie gotówki? Wówczas wystarczy podpisać ugodę z wierzycielem i spłacić dług rozłożony na raty. Tym sposobem nasze nazwisko powinno zniknąć z Rejestru Dłużników.

Przypominamy, że nie jest prawdą, że do Rejestru ERIF wpisywani są tylko Ci, którzy zalegają z płatnościami na okazałe sumy. Żeby nasze nazwisko zostało w nim umieszczone wystarczy zalegać z kwotą 200 zł (osoby prywatne) lub 500 zł, w przypadku firm.

W Rejestrze Dłużników znajdują się jednak nazwiska tylko tych, którzy nie wykazują dobrej woli oraz chęci współpracy, żeby rozwiązać problem zadłużenia. Jedna z największych firm windykacyjnych KRUK  podkreśla, że najpierw zawsze stara się rozmawiać z dłużnikami o zobowiązaniach finansowych, których nie spłacają i rozwiązać sprawę polubownie. Do Rejestru wpisują tylko dłużników, którzy odmawiają spłaty, albo w ogóle się z firmą windykacyjną nie kontaktują.

Osoba zadłużona, która figuruje Biurze Informacji Gospodarczej nie otrzyma pożyczki czy kredytu w banku, bowiem jest dla owej instytucji niewiarygodnym klientem. A nie ulega wątpliwościom, że banki sprawdzają przyszłych kredyto – czy pożyczkobiorców właśnie w BIG-u. Warto dodać, ze każdy może sprawdzić czy jego dane znajdują się w Rejestrze Dłużników ERIF na stronie InfoKonsument.pl.

2 myśli nt. „Jak pozbyć się wpisu w Rejestrze Dłużników ERIF?”

  1. Moim zdaniem żeby nie mieć takiego zmartwienia jak pozbycie się wpisu, trzeba tak robić, żeby się w tym rejestrze nigdy nie znaleźć. Rozumiem, że są pojedyncze przypadki, gdy ludzie z jakiejś przyczyny nie mogą spłacić swoich długów. Jednak większość z tych, którzy figurują w rejestrze to tacy, którym nie chce się płacić, albo byli tak próżni, że nabrali kredytów ponad swoje możliwości.

  2. Mam już dośc odsyłania mnie z kwitkiem z kolejnych banków oraz instytucji pozabankowych z powodu tego, że rzekomo widnieje w jakiś rejestrach dłużników bik i krd. Ja nawet nie wiem co to jest i jak się znalazłam i jak teraz mogę się stamtąd wypisać. Co mam zrobić żeby przestac figurować jako dłużnik w bazach bik i krd i mieć normalnie czyste konto pozwalające na zaciąganie normalnych kredytów i pozyczek?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*