Linki sponsorowane

Jak nie dać się biedzie – pożyczki, kłopoty finansowe

Deficyt w portfelu, na koncie lub w skarpecie, opłakana pensja i pięcioosobowa rodzina do wyżywienia niejednemu człowiekowi spędza sen z powiek. Taka jest na nieszczęście zwykła, szara rzeczywistość. Znajdując się w takiej sytuacji różne rzeczy człowiekowi do głowy przychodzą, nawet te najbardziej czarne, jakich nie widuje się na co dzień w realnym życiu tylko w telewizji. Programy publicystyczne są pełne zatrważających statystyk, 2/3 ludzi na świecie żyje w biedzie, ze czego 1/3 nie ma nawet wody pitnej. Nie piszę tego po to by komuś wypaczyć spojrzenie na świat, bo wiadomo, że lepiej jest myśleć pozytywnie. Jednak czasami nie da się przejść obok tematu biedy obojętnie, każdy z nas ma jakieś mniejsze lub większe problemy ze swoimi finansami. Nawet ktoś jak nie ma kłopotów z pieniędzmi to ma inne bo po prostu życie takie jest. Ludzie w desperacji popełniają samobójstwa, rozpadają się rodziny, szerzy się nierząd.

Ciężko jest w takiej sytuacji, wierzyć w powiedzenie, że „pieniądze szczęścia nie dają”, i bardzo dobrze, nie ma co w to wierzyć, ponieważ każdy z nas ma w znacznym stopniu wpływ na swoje życie. Powyższe przykłady z pewnością nie są godne pochwały i za nim do takich sięgniemy – przeanalizujmy wszystkie inne możliwości. Rodzinne kłopoty finansowe w miarę możliwości rozwiązywać powinniśmy w porozumieniu i zgodzie ze swoim partnerem. Nie warto by pieniądze poróżniły naszą rodzinę.

W dzisiejszych czasach ludzie żyją w ciągłej pogoni za pieniędzmi, w ogromnym stresie – nie jest prawdą, że nie potrzebujemy ich do szczęścia, ale nie zaprzeczajmy że nasz byt od nich nie zależy. Każdy z nas przecież jest istotą myślącą, sami jesteśmy w stanie podejmować racjonalne decyzje. Na to czy urodzimy się bogaci czy biedni absolutnie wypływu nie mamy, ale na sposób w jaki żyjemy absolutnie mamy. Wytrwałą pracą, dobrym pomysłem na pieniądze, sukcesywnym realizowaniem swoich celów jesteśmy w stanie osiągnąć w życiu „finansowy sukces”.

Żyjemy w nowoczesnych czasach i do swojej dyspozycji mam całą gamę finansowych rozwiązań, które z pewnością pomogą nam zrealizować swój cel. Najgłupszą rzeczą jaką możemy zrobić to jest poddanie się, popadanie w coraz większe zadłużenie czy myśli o odebraniu sobie życia. Nie od dziś wiadomo, że w życiu nic nie trwa wiecznie i zła passa z pewnością się kiedyś skończy. Wszelkiego rodzaju instytucje finansowe (banki, parabanki, itp.) są dla nas a nie my dla nich i dla każdego znajdzie się rozsądna oferta kredytu czy pożyczki. Państwo nasze daje nam do dyspozycji możliwość skorzystania ze finansowych środków publicznych poprzez różnego rodzaju dotacje, subwencje, dopłaty czy inne instrumenty dofinansowania własnej działalności gospodarczej.

Wiadomo, że nikt raczej nie przepada za zadłużaniem się lecz robiąc to ostrożnie i z głową z pewnością nie wpadniemy w pętle zadłużenia. Sposób myślenia, że „pieniądze szczęścia nie dają” jest po prostu przestarzały i pusty. Być może i nie dają, ale na pewno w szczęściu pomagają. To od nas samych zależy fakt, na jakim poziomie stopy życiowej będziemy. Pochodzenie z biednej rodziny wcale nie oznacza, że do końca życia musimy klepać biedę. Nasza dobra wola, a przede wszystkim chęć zrobienia czegoś intratnego w swoim życiu, co pozwoli nam zarabiać pieniądze jest kluczem do sukcesu i odwrócenia się naszego losu.

Jedna myśl nt. „Jak nie dać się biedzie – pożyczki, kłopoty finansowe”

  1. Zgadzam się z tym, ze lepiej jest myśleć pozytywnie niż ciągle zadręczać się pesymistycznymi scenariuszami. Wiadomo, że każdemu zrobi się żal i szkoda słysząc o tym, że 70% ludzi nie ma wody – można się na tym rozczulać w nieskończoność, ale moim zdaniem nie na tym życie polega. Ja osobiście nie chciałabym spędzić swojego życia nad ciągłym myśleniem o tym, co zrobić by wszyscy mieli wodę na świecie. Niektórzy wręcz żyją tragediami jakie widzą w telewizji. Bieda wynika nie tylko ze sposobu myślenia, ale również z innych uwarunkowań, chociażby geograficznych czy ekonomicznych. Inaczej żyje Europejczyk a inaczej Afrykanin z Kotliny Kongo.
    Niech każdy więc zastanowi się nad tym, jak wyjść ze swojej własnej biedy mając na myśli swoje finanse czy inne tzw. życiowe problemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*