Linki sponsorowane

Inwestycja w surowce rolne Raiffeisen Bank – Dary ziemi

1 marca b.r. Raiffeisen Bank Polska SA poszerzył swoje produkty bankowe o ofertę inwestycyjną „Dary Ziemi”, która jest oparta na surowcach rolnych, takich jak pszenica, cukier, soja oraz kukurydza.

„Dary Ziemi” charakteryzują się krótkim horyzontem inwestycyjnym i atrakcyjną formułą naliczania zysku, ponieważ kupony są naliczane kwartalnie. Jest to oferta skierowana do tych osób, które liczą na większe zyski niż takie, jakie otrzymuje się z tradycyjnych lokat, a jednocześnie są w stanie zaryzykować część swojego kapitału.

„Dary Ziemi” są przygotowane w dwóch wariantach, a mianowicie z gwarancją kapitału 95 % lub 98 %, a można na nich zarobić od 12,8 do 17,2% lub od 23,4 do 31,8% rocznie, w zależności od tego, który poziom ochrony kapitału wybraliśmy. Zysk jest naliczany od wysokości  kwartalnego kuponu i także jest uzależniony od wariantu, który wybraliśmy. Jeśli zdecydowaliśmy się na gwarancję 95%, to kwartalny kupon będzie wartością z przedziału 7,1-9,2%, natomiast w przypadku gwarancji 98 % wynosi on 3,7-4,8%. Ponadto można uzyskać premię, która może wynosić maksymalnie wysokość 4 kwartalnych kuponów, jeżeli tak się zdarzy, że w terminie kwartalnych obserwacji wartość wszystkich surowców będzie co najmniej równa ich wartości początkowej.

Warto także dodać, że za zakupienie oraz zarządzenie produktami tej oferty nie są pobierane żadne opłaty, a całość jest również ubezpieczona mechanizmem „ostatniej szansy”, który polega na tym, że klient może otrzymać wszystkie kupony, jeśli w momencie zakończenia ochrony cena wszystkich surowców będzie co najmniej równa ich wartości początkowej.

Raiffeisen Bank Polska do 18 marca przyjmuje zapisy na „Dary Ziemi”, a minimalna kwota inwestycji wynosi 10 tysięcy zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*