Linki sponsorowane

Inwestycja w białe trufle – czy się opłaca?

Alternatywne inwestycje – białe trufle. Jesienią każdego roku we Włoszech rozpoczyna się sezon na trufle. Najbardziej szlachetną odmianą są białe trufle występujące głownie w regionie Piemontu i Toskanii. W listopadzie odbywa się wiele imprez związanych z tym towarem luksusowym. Między innymi coroczne targi i aukcje białych trufli w San Miniato, w ostatnich 3 listopadowych weekendach.

Oprócz walorów smakowych, dzięki którym wzbogacona jest włoska kuchnia, białe trufle to doskonała okazja inwestycyjna w tak trudnych czasach rynku finansowego na świecie.  Okazuje się, iż można czerpać wysokie zyski z handlu białymi truflami(zwanymi często białym złotem). Według ostatnich doniesień, kilogram szlachetnych trufli kosztuje ok. 3 tysięcy euro(w zeszłym roku o tej porze cena ta oscylowała wokół 1500 euro za kilogram).

Tak wysoka cena podyktowana jest głownie tegorocznymi warunkami pogodowymi: małe opady deszczu, a co za tym idzie mniejsza podaż „białego złota”. Należy pamiętać, że zbiór trufli jest licencjonowany i surowo regulowany przez włoskie prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*