Linki sponsorowane

Internetowy kantor wymiany walut – tanie waluty w sieci

Po wprowadzeniu w życie Rekomendacji S (II), która dotyczyła dobrych praktyk w zakresie ekspozycji kredytowych zabezpieczonych hipotecznie, klienci banku mają możliwość spłaty rat kredytu bezpośrednio w walucie obcej-pozwala to uniknąć wysokiego spreadu walutowego.

Bezpośrednia spłata kredytu w walucie obcej wymaga odpowiedniego aneksu do umowy kredytowej, chyba że zaciągnęliśmy zobowiązanie kredytowe po 23 sierpnia 2010 roku. Od tej daty kredytobiorca może przewidzieć tą formę spłaty zobowiązania w umowie. Tanią walutę możemy kupić tradycyjnie w kantorach, w ich internetowych odpowiednikach lub na społecznościowych rynkach walut. Na rodzimym rynku obecnych jest zaledwie kilka kantorów internetowych np. Cinkciarz.pl, Internetowykantor.pl, Wymieniajwaluty.pl. Powoli popularność zdobywają społecznościowe rynki walut takie jak Walutomat.pl i CurrencyFair.com. Kantory w sieci funkcjonują podobnie jak ich stacjonarne odpowiedniki. Tutaj właściciele również zarabiają na różnicach kursowych. Natomiast platformy walutowe w Internecie są swego rodzaju pośrednikami w transakcjach kupna/sprzedaży danej waluty pomiędzy podmiotami. Społecznościowe rynki walut mają to do siebie, iż kurs danej waluty ustalany jest na podstawie zgłaszanego przez użytkowników popytu i podaży, a właściciel portalu zarabia na prowizjach od transakcji. Sposób na tanią „walutę z sieci” uzależniony jest od posiadania w banku co najmniej dwóch kont- rachunku osobistego i konta walutowego.

Jedna myśl nt. „Internetowy kantor wymiany walut – tanie waluty w sieci”

  1. Korzystam ze “sposobu na tania walutę” jakim jest wymiana online. Wymieniałem p2p ale ostatnio przerzuciłem się na tradycyjny kantor internetowy fritz exchange, bo tam mieli najtańsze chf, choć za przelew płace 15 zł to wychodzi taniej niż w banku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*