Linki sponsorowane

Ile teraz rzeczywiście warty jest facebook i google?

Ile warty jest facebook i google?Ostatni rok to niespotykany dotąd wzrost popularności i tak bardzo cenionego już portalu społecznościowego jakim jest Facebook. Serwis ten widoczny jest praktycznie na każdym kroku w miejscach gdzie tylko mamy styczność z internetem. Wydaje się, że takiemu monopoliście jak Google zaczyna wyrastać silna konkurencja, która już pod względem odwiedzalności oraz realnej wartości zaczyna deptać po piętach.

Na dzień dzisiejszy została wyceniona wartość spółki do której należy Facebook. Właściciel największego na świecie portalu społecznościowego wyceniony został na nie bagatelną sumę 82,9 mld dolarów amerykańskich. Daje to drugie miejsce w rankingu spółek posiadających serwisy internetowe. Aktualnie tylko spółka mająca w posiadaniu serwis Google jest droższa, a jej akcje wycenione są na kwotę 192 mld USD.

Facebook aktualnie stał się droższy nawet od takiego światowego giganta jakim jest Amazon.com, który przez ekonomistów wyceniany jest na ok. 75 mld USD. Największy wzrost kursów akcji Facebook zarejestrował w ostatnim miesiącu. Na akcjach tego serwisu można było zarobić nawet 40%.

3 myśli nt. „Ile teraz rzeczywiście warty jest facebook i google?”

  1. Ja nie mam konta na facebooku i póki co nie planuję zakładać. Moim zdaniem i na to moda minie tak jak minęła na NK. Osobiście nie widzę zagrożenia dla pozycjo Google ze strony facebooka.

  2. Kiedyś prymitywny człowiek potrzebował rozrywki w postaci cyrku. Dziś przygłup, który chętnie traci cenny czas loguje się i korzysta z Facebooka.

    Najsmutniejsze jest to, że nawet dosyć poważne media i firmy ulegają tej psychozie dla bałwanów i pędzą tam (na Facebook) swoje bezmyślne baranki.

    1. A ty pewnie nie masz konta na Facebooku, bo jesteś mądry i oświecony, czyli zupełnie inaczej niż ta cała reszta przygłupów… Gratulacje!

      Takie media jak Facebook czy inne serwisy społecznościowe są znakiem naszych czasów. Przetrwają oczywiście najlepsi, ale raczej moda tak szybko nie przeminie. Równie dobrze można byłoby mówić kilka lat temu że google zbankrutuje, a jak na razie nic na to nie wskazuje 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*