Linki sponsorowane

Ile osób w Polsce posiada konto bankowe?

Zdawać by się mogło, że nie potrafimy dziś funkcjonować bez karty płatniczej oraz konta bankowego. Tymczasem okazuje się, że aż 1/3 Polaków nie posiada ROR-u. Czyżby czas się dla nich zatrzymał? Czy aby na pewno można twierdzić, że dane te przedstawiają jedynie osoby w podeszłym wieku? Zgodnie z badaniami aż 34% naszych rodaków nie tylko nie korzysta, ale i nie posiada konta w banku.

Co ciekawe, wśród nich znajdują się osoby na wysokich stanowiskach, dobrze sytuowane, nie tylko Ci, którzy ledwo wiążą koniec z końcem. Choć w większości znajdują się osoby po 50 roku życia, to duży odsetek stanowi również młodzież do 20 roku życia. A są przecież specjalne konta dla młodzieży – warto edukować swoje pociechy od najmłodszych lat, uczyć ich oszczędności, pokazywać jak sprawdzać swoje comiesięczne wydatki i jak je kontrolować, żeby zawsze mieć coś na koncie.

Dlaczego ludzie nie posiadający kont w bankach nie chcą ich otworzyć? Uważają je za zbędne. Swoje pieniądze trzymają w portfelu, a oszczędności w skarbonkach czy szufladach. Co sądzicie o takim podejściu? Czy nie rozsądniej jest trzymać oszczędności w banku i pozwolić by pracowały an siebie na lokatach?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*