Linki sponsorowane

Ile kosztuje wynajęcie mieszkania w Polsce

Młodzi ludzie idą do pracy i w tym samym czasie bardzo często wyprowadzają się z rodzinnego domu, chcą utrzymywać samodzielnie. Albo też podjęcie pracy zmusza ich do zmiany miejsca zamieszkania. Sytuacje sa różne. Jedno co jest wspólne to wysokie koszty wynajmu mieszkań. Najtrudniej utrzymać się singlowi w Krakowie oraz we Wrocławiu. Tam za wynajem mieszkania trzeba zapłacić połowę pensji. W najlepszej sytuacji są Ci, którzy wynajmują mieszkania w Katowicach.

W Krakowie zarabia się średnio 2452 zł netto miesięcznie, a za kawalerkę trzeba zapłacić 1243 zł miesięcznie. Przy czym należy pamiętać, że zazwyczaj do tego dochodzą opłaty za gaz, prąd, wodę oraz czynsz. Nie lepiej jest we Wrocławiu, gdzie średnie wynagrodzenie jest o 92 zł wyższe, a wynajem kawalerki wynosi około 1301 zł.

Jednakże jaki singiel zarabia od razu po studiach taką kwotę? Nawet jeśli to jest średnia to jednak w wielu przypadkach nieosiągalna. A co za tym idzie trzeba się liczyć z tym,. że wynajem mieszkania pochłania znacznie więcej miesięcznych środków niż to podają badania. Dlatego też wielu młodych ludzi decyduje się na wynajem pokoju, lub mieszka w kilka osób w jednym mieszkaniu.

Nie ulega bowiem wątpliwościom, że w najlepszej sytuacji są rodziny. Do tego takie, w których pracuje oboje rodziców. Jednakże w przypadku rodzin i tak bardziej opłacalny jest kredyt. Warto zadbać o przyszłość swoją oraz swoich dzieci, nie zostawiać ich z długami i mieć pewność, że chociaż mieszkanie należy do nas i nie musieć się martwić co w tej kwestii przyniesie jutro. Czy nikt nie wypowie nam umowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*