Linki sponsorowane

Ile będzie kosztował Frank Szwajcarski – CHF poniżej 3 zł?

Coraz lepsze wieści dla kredytobiorców, którzy płacą raty we franku, bowiem analitycy przewidują spadek. Pod koniec roku zapłacimy za niego mniej niż 3 złote. Za rok około 2,70 zł. Wiadomość jest o tyle pocieszająca, że w ostatnich dniach głośno było o franku. Tym bardziej, że szwajcarska waluta kosztowała już nawet 3,27 zł. A przypomnijmy, że rekordowo drogi frank był w lutym 2009, kiedy kosztował 3,32 zł.

Na rynku ostatnimi czasy było bardzo nerwowo. Nie wiadomo było czy Japonia utrzyma stabilny wzrost gospodarczy z uwagi na trzęsienie ziemi oraz tsunami. Do tego wydarzenia w Portugalii sprawiły, że frank, który kosztował już 3,13 zł znowu pójdzie w górę.

Analitycy uspokajają klientów banków, którzy mają kredyty we frankach szwajcarskich. Portugalia to była jedynie kwestia czasu, spodziewano się takiego obrotu sprawy. Kolejna na liście eurobankrutów jest Hiszpania, być może sytuacja Portugalii sprawi, że zmaleją obawy o nią, bowiem hiszpański sektor banków jest mocno zaangażowany właśnie w Portugalii. Co oznacza, że jeśli ta dostanie wsparcie, to i Hiszpania będzie pośrednio mogła na nie liczyć.

Analitycy prognozują, że już za miesiąc za franka zapłacimy nie więcej niż 3,10 zł. Za pół roku będzie to około 3 zł, a za rok 2,7 – 2,84 zł.

W obecnej sytuacji analitycy rynku absolutnie odradzają przewalutowanie kredytu. Zalecają aby przeczekać ten trudny okres. Doradzają także aby niezależność wysokość raty kredytu od bankowego spreadu, tym samym po prostu wybrać spłatę raty w walucie, samodzielnie kupić franki.

Jedna myśl nt. „Ile będzie kosztował Frank Szwajcarski – CHF poniżej 3 zł?”

  1. W końcu niektórzy odetchną z ulgą… Przez pewien czas płacili spore raty, a teraz nareszcie to ma szansę się zmienić na ich korzyść. Ciekawe tylko czy długo tak będzie…?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*