Linki sponsorowane

Archiwum kategorii: Hot

Podatek śmieciowy – zmiany w ustawie śmieciowej 2011

Sejm uchwalił ustawę zwaną śmieciową, zgodnie z którą pieczę nad systemem gospodarowania odpadami komunalnymi przejmą gminy. Teraz trafi ona do Senatu. I być może z dniem 1 stycznia 2012 roku będziemy mogli cieszyć się niższymi opłatami za wywóz śmieci. Przypomnijmy, że dziś średni koszt takiej usługi wynosi 20 zł na osobę. Od stycznia może być taniej nawet o 70%.

Mandat za wykroczenie skarbowe – zapłata kartą

Dynamiczny rozwój bankowości elektronicznej, którego jesteśmy świadkami nie ominie również fiskusa. Obecnie za mandat karny dotyczący wykroczenia skarbowego możemy zapłacić w kasach Urzędu Skarbowego lub za pomocą przelewu bankowego na wskazany rachunek. Ministerstwo Finansów przygotowało projekt rozporządzenia nowej formy płatności za mandat skarbowy.

Bank w komórce – wspólny projekt Plus GSM i BZ WBK

Operator sieci Plus razem z Bankiem Zachodnim WBK przygotowują projekt bankowości mobilnej, dzięki któremu będzie możliwa dystrybucja produktów bankowych. Będzie to połączenie nowych, wyjątkowych produktów i usług finansowych z możliwościami, jakie daje dziś telekomunikacja.

Uwaga na drogie pożyczki przez SMS w internecie

Osoby, które nie uzyskały pozytywnej opinii banku w sprawie pożyczki lub kredytu bardzo często korzystają z innych możliwości, żeby dostać pieniądze. Często nie zdają sobie sprawy z tego ile przyjdzie im za to zapłacić. Prócz znanych firm pozabankowych,gdzie także trzeba zapłacić więcej, są i takie które pożyczają pieniądze przez SMS-y. Warto wiedzieć, że te pożyczki należą do jednych z najdroższych.

Akademia Kobiet Sukcesu i Bank BPH – wspólna akcja

Bank BPH wspólnie z Akademią Kobiet Sukcesu zorganizował akcję „Kobieta Sukcesu w świecie finansów”, który przez cykl praktycznych warsztatów edukacyjnych miał pomóc Polkom w osiągnięciu satysfakcji z wykonywanej pracy, uzyskaniu niezależności finansowej oraz  realizacji zawodowych marzeń. Kampania jest częścią międzynarodowej inicjatywy GE Capital – Banking on Women (Stawiamy na kobiety).