Linki sponsorowane

Gdzie można tanio kupić złoto

Na świecie rocznie wydobywa się ok. 2,5 tysiąca ton złota. Największym producentem złota są Chiny-wydobywają, aż 320 ton tego surowca rocznie. W Polsce też znajdują się złoża złota. Jednak nasz kraj na tle Chin wypada blado, gdyż wydobywa rocznie ponad 800 kg tego kruszcu.

Według danych historycznych na Dolnym Śląsku, na przełomie  XII i XIII wieku wydobyto 66 ton złota. Ciekawostką jest fakt, że do tej pory na świecie wykopano 150 tysięcy ton złota. Wartość rynkowa takiej bryły złota oscylowała by wokół 8,5 biliona dolarów. Małe zasoby złota w Polsce nie zamykają drogi potencjalnym nabywcom szlachetnego surowca. Polacy najczęściej kupują złote monety-szczególnym zainteresowaniem cieszą się monety okolicznościowe wybijane przez Mennice Polską. Jeśli chodzi o sztabki złota to najlepiej sprzedają się 100 gramowe. Jest to zrozumiałe, gdyż mało jest osób, których stać na zakup kilogramowej sztaby złota-koszt ponad 160 tysięcy złotych. Zatem gdzie można kupić złoto w Polsce:
– jak wcześniej wspomnieliśmy w Mennicy Polskiej: w postaci sztabek lub monet(również w sklepie internetowym)
– w bankach komercyjnych: Raiffeisen Bank(złoto z mennicy austriackiej w postaci sztabek i monet), Bank Zachodni WBK(złoto z Mennicy Polskiej)
– niektóre banki posiadają w ofercie lokaty strukturyzowane oparte o cenę złota(np. PKO BP i mBANK)
– w domach maklerskich(np. DM BOŚ Bank) jako inwestycja w kontrakty terminowe na złoto
– w TFI jako inwestycja w fundusze złota np. Investor Gold FIZ

2 myśli nt. „Gdzie można tanio kupić złoto”

  1. Czy naprawdę opłaca się inwestować w złoto? Tyle o tym ostatnio się mówi, ale wydawało mi się, że to jakiś chwyt marketingowy albo specjalnie nadmuchana akcja, a wygląda na to, że coś w tym jednak jest. Tylko czy przypadkiem za chwilę to wszystko się nie zmieni o 180 stopni?

  2. Sugeruję nie szukać najtańszego złota, bo może się ono okazać zwykłym metalem…. Lepiej zastanowić się najpierw gdzie bezpiecznie można kupić pewne złoto.
    Owszem fachowcy mogą kupować nawet i w lombardach, ale kto tak naprawdę się zna na złocie ? Dlatego przeciętny człowiek powinien skorzystać z mennicy i tam kupować sztabki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*