Linki sponsorowane

Gdzie można płacić kartą zbliżeniową PayPass

Karta zbliżeniowa zyskała ogromną popularność w ciągu kilku miesięcy. Technologia bezstykowa najwyraźniej przypadła do gustu Polakom, bo takich właśnie kart Visa wydano już ponad dwa miliony sztuk. W ofercie taką kartę ma już 9 banków i co ważne kolejne też przymierzają się do tego, żeby ją wprowadzić.  
Tym bardziej, że nie tylko banki stanęły na wysokości zadania, ale i sklepy, w których można płacić ową kartą zbliżeniową. I jak się okazało nie jest z tym najgorzej, bowiem w naszym kraju w terminale wyposażone w czytniki do akceptacji kart zbliżeniowych  przekroczyły liczbę 12 tysięcy.

To jeszcze nic, ponieważ w ciągu najbliższych pięciu lat Visa zami9erza ową liczbę zwiększyć do 200 tysięcy. A gdzie już dziś można płacić ‘zbliżeniową’? Między innymi w Empiku, na stacjach benzynowych Shell, w Coffeeheaven czy Douglasie. Ponadto także w McDonald’s.

W najbliższym czasie do sklepów tych dołączą kolejne sieciówki, takie jak chcoiażby Rossmann, Carrefour czy Piotr i Paweł. Ciekawostką jest, że karty zbliżeniowej można użyć, kiedy płaci się za bilety komunikacji miejskiej w Warszawie, czy posłużyć się nią na stadionach klubów piłkarskich, chociażby Polonii Warszawa czy GKS Bełchatów.

Jaka jest różnica między zwykła kartą debetową czy kredytową a ‘zbliżeniówką’? Przy płatnościach za niewielkie zakupy (do 50 złotych) płacąc kartą zbliżeniową nie musimy podawać kodu PIN, przedstawiać podpisu. Po prostu należy tylko zbliżyć kartę do czytnika i gotowe. Transakcja trwa kilka sekund, jest szybka, do tego niezwykle łatwa.

Warto wiedzieć, że z pewnością rynek zostanie niedługo zalany kolejnymi nowinkami w tej kwestii. Już teraz jeśli chodzi o karty zbliżeniowe mamy do wyboru te debetowe, kredytowe oraz przedpłacone (PayPass w przypadku MasterCard i PayWave – Visa). Do tego technologia bezstykowa może być wprowadzona do zegarka czy breloczka (usługę taką oferuje MasterCard).

3 myśli nt. „Gdzie można płacić kartą zbliżeniową PayPass”

  1. W Koszalinie coraz więcej sklepów honoruje karty zbliżeniowe. Jest to naprawdę fajne rozwiązanie, bo nie trzeba wpisywać PINu i wszystko przebiega bardzo szybko i sprawnie. Używam PayPassa bardzo często, przy okazji drobnych zakupów i jestem bardzo zadowolona

  2. System świetnie sprawdza się w małych miejscowościach turystycznych. Na Mazurach coraz więcej sklepów i barów ma takie terminale. Dzięki temu można bez problemu zapłacić na przykład za jedno piwo, co w przypadku tradycyjnej karty jest często kłopotliwe, bo barmani się krzywią, chociaż ich obowiązkiem jest przyjmować płatności kartą od złotówki wzwyż

  3. Jakie macie doświadczenia z płaceniem paypassem na stacjach benzynowych ? Są już jakieś, które to obsługują ? Ja tankując u siebie na Orlenie nie zauważyłem terminali przystosowanych do Paypass

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*