Linki sponsorowane

Gdzie można dostać gotówkę bez BIK?

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech pożyczek pozabankowych jest to, że są one pożyczkami bez weryfikacji baz BIK. Oznacza to dokładnie tyle, że każda osoba ubiegająca się o tego rodzaju zobowiązanie nie jest sprawdzana w Biurze Informacji Kredytowej – instytucji gromadzącej dane o ludziach, którzy korzystali bądź korzystają z kredytów czy kart kredytowych. Wręcz przeciwnie jest w bankach – weryfikacja wnioskodawcy w BIK to w każdym banku podstawa. Jeśli jej wyniki są negatywne (lub mało pozytywne), wówczas nie ma szans na otrzymanie kredytu.

Rodzi się w tym momencie pytanie – kiedy wynik takiej weryfikacji jest niekorzystny? Jakie są powody niskich ocen w BIK? Jeśli ktoś miał w przeciągu paru ostatnich lat jakiekolwiek problemy z płaceniem rat (opóźnienia), wówczas w BIK figuruje przy nim adnotacja, że był nierzetelnym dłużnikiem. Pamiętać przy tym należy, że dla takich instytucji liczy się efekt, a nie przyczyny – ani Biuro Informacji Kredytowej, ani bank nie są zainteresowane kwestiami, dlaczego ktoś spóźnił się z płatnością bądź w pewnym momencie w ogóle jej zaniechał. Banki dbają przede wszystkim tylko i wyłącznie o swoje własne interesy, czemu poniekąd trudno się dziwić.

Z drugiej zaś strony ich podejście do klientów jest bardzo mocno konserwatywne, trzymają się one mocno sztywnych ram i nie wykraczają poza po nie. Tymczasem uzyskanie pożyczki pozabankowej nie jest uzależnione od weryfikacji w BIK – stąd się mówi, że są to pożyczki bez weryfikowania w bazie BIK . Tym samym droga do tych produktów finansowych jest otwarta dla bardzo szerokiego grona odbiorców, co wpływa na dużą popularność jaką obecnie cieszą się firmy pożyczkowe działające na naszym rynku.

Wiele firm pozabankowych weryfikuje BIK, ale nie są one tak restrykcyjne jak banki – potrafią przymknąć oczy na pewne niedociągnięcia, czy stare opóźnienia w spłatach rat. Zależnie  od wielkości potrzebnej kwoty można spróbować skorzystać z takich firm jak Provident, albo Wonga. Niejednokrotnie osoby odesłane z kwitkiem z banku, otrzymują pieniądze właśnie za pośrednictwem takich instytucji finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*