Linki sponsorowane

Opinie o Ferratum Bank – firmie działającej pod wieloma markami.

Ferratum Bank to w zasadzie grupa kapitałowa. W kwestii na ile jest
bankiem można by sporo polemizować. Firma ta uzyskała koncesję bankową na Malcie i teraz w ramach porozumień międzynarodowych może posługiwać się wyrazem bank w nazwie. Działalność Ferratum Banku jednak zdecydowanie bardziej przypomina działalność firmy pożyczkowej nastawionej na udzielanie chwilówek online.

Co ciekawe firma ta działa na polskim rynku pod wieloma makrami.  Ma również pośredników. Jakie to ma znacznie? Otóż jest to bardzo istotny czynnik w kwestii pierwszej gratisowej pożyczki, którą Ferratum oferuje dla nowych klientów. Jako że jednej osobie przysługuje tylko jedna taka pożyczka, to wśród wszystkich marek i platform jakie udostępnia Ferratum, pierwszą pożyczkę można wziąć tylko raz. Dotyczy to także pośredników takich jak Ofin. Jeżeli ktoś już skorzystał kiedyś z oferty jakiejś firmy pożyczkowej należącej do grupy Ferratum Bank, to nawet biorąc pierwszą pożyczkę w innej firmie należącej do tej grupy, nie będzie nam już przysługiwała pierwsza pożyczka za darmo. Tym samym jeśli z niej skorzystamy za pośrednictwem Internetu, to zostaną nam doliczone normalne opłaty, odsetki i koszty.

Jest to najprawdopodobniej celowa strategia firmy, która ma na celu
wprowadzanie klientów w błąd. Jeśli ktoś nie ma tego świadomości, to myśląc, że bierze pierwszą darmową pożyczkę, nie mile się zdziwi jak się okaże, że to nie jest jego pierwsza pożyczka w Ferratum, mimo że nie korzystał jeszcze z pożyczek sprzedawanych pod daną marką. Podobna sytuacja jest w przypadku korzystania z pożyczek w Ofin.pl. Jest to inna spółka, ale Ofin to tylko pośrednik, a finalnie pożyczki udziela nam Ferratum Bank.

pożyczki ferratum

Źródło: antyhaczyk.blogspot.com/2015/12/ferratum-bank-opinie-o-pozyczkach.html

Do Ferratum Bank należą też:

  • Ekspres Kasa
  • KasaTAK
  • Możliwe, że jeszcze inne

Trzeba niestety uważać na tego typu firmy. Należy jednak zaznaczyć, że Ferratum w dość wyraźny sposób oznacza się swoim logo na głównych stronach firm / nazw, pod którymi oferuje swoje pożyczki.

Wiele firm na rynku szybkich pożyczkę internetowych online postępuje podobnie, a do tego dość mocno ukrywa swoją tożsamość. Na przykład Net Credit i InCredit to ta sama firma, ale żeby się o tym dowiedzieć, trzeba nieco poszperać na stronie. Obie oferują pierwszą darmową pożyczkę, więc nie mając świadomości, możemy się wkopać i myśląc, że bierzmy pierwszą darmową. Po czym okaże się, że to jednak nie nasza pierwsza pożyczka w tej firmie. Inną znaną firmą, która działa pod innymi markami jest Rapid Finance – posiadają między innymi markę Filarum – mają również SOHO Credit.

Warto zatem dokładnie sprawdzać na stronie i w umowie od kogo pożyczamy pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*