Linki sponsorowane

Dotacje unijne na firmę dla studentów dziennych

Rok 2011 jak sie okazuje, może być rokiem studentów. Bowiem to właśnie oni mają największe szanse na to, żeby zdobyć dotacje na założenie własnej działalności gospodarczej. Należy dodać, że mowa o studentach studiów dziennych, a nie jak dotychczas studiów niestacjonarnych.
Rząd do tej pory wychodził z założenia, że skoro płaci za naukę studenta studiów dziennych, to jedynym jego obowiązkiem powinna być pilna nauka. Żeby później sam mógł o siebie zadbać i znaleźć odpowiednią, dobrze płatną pracę, pracował na państwo. Tym samym nauka okazywała się nie lada przeszkodą w rozwijaniu własnej działalności gospodarczej – przynajmniej zdaniem rządu.

Dużo trudniejszą sytuację mają studenci studiów dziennych, którzy nie potrafili pogodzić nauki z pracą. Nie chodzi o przedkładanie pracy nad wykształcenie, ale umiejętność zgrania tych dwóch rzeczy. Nie od dziś bowiem wiadomo, że dobrym pracownikiem jest osoba młoda, wykształcona i posiadająca doświadczenie zawodowe.

Wielu studentów studiów dziennych zastanawia się nad założeniem własnej działalności, jednakże największą przeszkodę stanowią zawsze pieniądze. Dotychczas studenci dzienni nie mieli możliwości skorzystania z programów realizowanych przez PUP-y. Dlatego, że były one przeznaczone dla bezrobotnych, tymczasem studenci dzienni takiego statusy nie posiadają.

Z pomocą studentom dziennym przyszła Unia Europejska z grantami. Rozpoczęcie działalności gospodarczej ma służyć aktywizacji studentów, ma sprawić, że zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać do zarabiania pieniędzy.

Jedna myśl nt. „Dotacje unijne na firmę dla studentów dziennych”

  1. Czy ktoś orientuje się jak w nowym roku będzie wyglądała dostępność dotacji dla osób na studiach ? Kto dokładnie prowadzi takie sprawy. Mam pewne , realne plany biznesowe związane bezpośrednio z kierunkiem moich studiów i potrzebuję to jakoś sfinansować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*