Linki sponsorowane

Czy Polacy często zmieniają pracę?

Polacy nie zmieniają często pracy, podobnie jak i miejsca zamieszkania. Są stali w obydwu tych kwestiach. Oczywiście niekiedy zmusza ich do tego sytuacja, albo dostają lepszą propozycję. Szukają i owszem, jednakże kiedy już zapuszczą gdzieś korzenie zmieniają pracę bardzo rzadko. Przywiązują się do stanowiska oraz ludzi.

Firma Hays Poland sprawdziła, którzy z naszych rodaków najczęściej podejmują decyzję o zmianie pracy. Jak wynika z badań są to sprzedawcy, księgowi, agenci ubezpieczeniowi oraz informatycy. O nowym miejscu zatrudnienia myślą zazwyczaj osoby młode, które się jeszcze nie przywiązały, szukają odpowiedniego stanowiska oraz zależy im na wyższym wynagrodzeniu. A także osoby po trzydziestce, którzy potrzebują już zmiany.

W obecnych czasach już mało kto przejmuje się, że pracownik ma w swoim CV wiele miejsc zatrudnienia. Nie uważa się go za mniej wiarygodnego od innych. Jakie są przyczyny tego, że Polacy myślą w ogóle o zmianie pracy? Przede wszystkim chodzi o względy finansowe. Zgodnie z sondażem WP 32% naszych rodaków chce więcej zarabiać, dla 14% liczy się satysfakcja z wykonywanej pracy, 7% ankietowanych stwierdza uczciwie, że obecna praca im po prostu nie odpowiada.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*