Linki sponsorowane

Czy można negocjować cenę zakupu mieszkania

Dziś łatwo kupić mieszkanie, jest w  czym wybierać, trudniej je sprzedać. Co więcej cena, którą chcą otrzymać sprzedający jest tylko kwotą wywoławczą. Negocjacje są dziś na porządku dziennym. Nie można sobie odpuścić, bowiem można sporo zejść z ceny. Koszt mieszkania może tym samym być o kilka procent niższy od kwoty wywoławczej. Zaoszczędzone na zakupie pieniądze zawsze można przeznaczyć na jego wyposażenie, które niestety do najtańszych nie należy.

Na rynku nieruchomości panuje zastój. Analitycy przewidują, że w ciągu najbliższych miesięcy tendencja spadkowa cen mieszkań utrzyma się. Tym samym właśnie teraz jest dobry czas na to, żeby pomyśleć o kupnie mieszkania. Nie trzeba się ograniczać do rynku wtórnego, bowiem deweloperzy także schodzą z cen. Sprzedający mieszkania mają dwa wyjścia – albo uzbroić się w cierpliwość i przeczekać ten okres, albo też zejść z ceny.

Deweloperzy tymczasem dorzucają do mieszkań tak zwane gratisy. Najczęściej jest to miejsce parkingowe, niekiedy garaż albo Komorka lokatorska. Ostatnimi czasy także możliwość przeprowadzki ze starego mieszkania do nowego. Byli i tacy, którzy proponowali samochód za kupno mieszkania. Cóż, pomysłów im nie brakuje.

Jedna myśl nt. „Czy można negocjować cenę zakupu mieszkania”

  1. Z własnego doświadczenia mogę tylko napisać, że można spokojnie negocjować ceny mieszkań, również z deweloperami. Oni są w sumie teraz skłonni do rozmów, ale i tak lepiej na spotkania i negocjacje dobrze i starannie się przygotowywać albo np. jak ja wziąć ze sobą negocjatora cen, który za nas prowadzi negocjacje. To dużo skuteczniejsze jak się przekonałam, bo np. udało się o 10 proc. obniżyć cenę mieszkania:D Za bardzo nie wierzę, że sama osiągnęłabym taki wynik;0 Jakby ktoś był zainteresowany to podaję stronę gdzie jest kontakt do tego negocjatora: negocjator.warszawa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*