Linki sponsorowane

Czy i kiedy zdrożeją stopy procentowe kredytów?

Ekonomiści pracujący dla BRE Banku są zdania, że kolejna podwyżka stóp procentowych nastąpi w kwietniu, na posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej. Do tego łączna skala dotycząca zacieśnienia polityki pieniężnej w 2011 roku wyniesie 75-100 pb.
Podwyżka stóp procentowych nie nastąpi w marcu ze względu na niestabilną sytuację na świecie, tym samym nie miałaby ona przełożenia na gospodarkę.

Marek Belka w poniedziałek ocenił bieżącą sytuację i stwierdził, że Bank Centralny powinien być umiarkowany w swoich reakcjach tak długo, jak wzrost cen nie przekłada się na sygnały presji na wzrost płac.

Ekonomiści BRE Banku sa zdania, że inflacja zacznie się obniżać wraz z nastaniem maja i ukształtuje się na poziomie 3,6% – 3,7%. Na jej wzrost w styczniu miał bowiem wpływ nie tylko wyższy VAT, ale i ceny żywności, które mocno poszły w górę.

Warto wiedzieć, że inflacja w najbliższych miesiącach może dobić poziomu 4%, jednakże od maja zacznie spadać. Średnioroczny wskaźnik powinien wykazać w grudniu 3,3%-3,6%, zaś średnica z całego 2011 roku 3,7%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*