Linki sponsorowane

Czy i jak banki oszukują w reklamach?

Osoby, które pracują w bankach zostały zapytane w sondażu o opinię na temat reklam, które wyświetlane są w telewizji. 70% z nich jest zdania, że nie przedstawiają one całej prawdy o produktach finansowych. Polacy tymczasem bardzo często wierzą w to co słyszą, widzą na ekranie czy przeczytają w nagłówkach artykułów.

Bankowcy są w kwestii reklam podzieleni, jednakże większość z nich przyznaje, że informacje zawarte w spotach reklamowych bardzo często nie zawierają wszystkich istotnych danych. Nie można jednak powiedzieć, że nie są prawdziwe, co najwyżej nie w każdej kwestii są rzetelne.

Ankietowani odpowiedzieli także na pytania dotyczące oferowanych przez banki produktów. W związku z obecną sytuacją gorącym tematem jest przewalutowanie kredytu. Tym razem w większości zgodnie odpowiedzieli, że nie zaobserwowali wzmożonego zainteresowania dotyczącego przewalutowania kredytów hipotecznych zaciągniętych we franku szwajcarskim. Nie dziwi to jednak specjalistów, bowiem w chwili obecnej taka transakcja byłaby zupełnie nieopłacalna i wiązałaby się z tym, ze trzeba byłoby ponieść w rezultacie znacznie wyższe ogólne koszty kredytowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*