Linki sponsorowane

Co dalej z Frankiem Szwajcarskim – prognozy kursu CHF

Nie będzie podwyżki stóp procentowych w Szwajcarii. Tamtejszy Bank Narodowy (SNB) wstrzymuje się z nią. To dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy mają kredyt hipoteczny we frankach. Oznacza to bowiem, że ich oprocentowanie nie pójdzie jeszcze w górę.

Warto wiedzieć, że na chwilę obecną wskaźnik LIBOR 3M wynosi 0,18% a Szwajcarski Bank Narodowy zamierza go utrzymać na tym poziomie i nie dopuścić do przekroczenia go ponad 0,25%.

Wpływ na ocenę polityki monetarnej ma nie tylko zadłużanie się przez kraje europejskie, wysokie ceny ropy, czy też trudność w ocenie skutków jakie wywołało trzęsienie ziemi w Japonii, ale także niska inflacja w Szwajcarii. SNB zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że obecna sytuacja jest dość niepewna, a polityka monetarna, jaka prowadzona jest w tej chwili nie może zostać utrzymana bez narażania stabilności cenowej. Podwyżka będzie tym samym, ale nie wcześniej niż pod koniec bieżącego roku.

SNB stara się dbać o kurs franka, bowiem dalszy wzrost waluty wobec euro nie jest pożądany. To, że SNB chce utrzymać stopy procentowe na obecnym poziomie cieszy polskich kredytobiorców, którzy mają jeszcze wiele rat we frankach do spłacenia. Jednakże słabnący kurs złotego wpływa na rosnący kurs franka.

Jedna myśl nt. „Co dalej z Frankiem Szwajcarskim – prognozy kursu CHF”

  1. Całe szczęście, że nie wzięłam kredytu we frankach, bo pewnie teraz włosy bym sobie z głowy rwała. Mam znajomych, którzy przez te skoki w kursach walut stracili naprawdę dużo pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*