Linki sponsorowane

Chcesz założyć firmę? Zadbaj o image!

Liczne badania wskazują na to, że Polacy są wzrokowcami. Oceniamy ludzi po wyglądzie. Dlatego też decydując się na założenie własnej firmy powinniśmy nie tylko zadbać o przyjazną aranżację wnętrza czy stworzyć miłą atmosferę, ale pamiętać i o tym, że przez nasz pryzmat – szefa, właściciela oceniana będzie cała firma.

Nie bez znaczenia jest nas strój oraz buty. Bardzo często to właśnie na ubranie oraz obuwie zwraca się przede wszystkim uwagę. Następnie dochodzi do tego fryzura, makijaż oraz paznokcie. Ponadto każdy właściciel firmy powinien pokusić się o stosowne dodatki – biżuteria, gadżety na biurku. Jest to szczególnie ważne, kiedy prowadzi się rozmowy biznesowe.

Nie od dziś również wiadomo, że wygląd jest ważny nie tylko w kontaktach z innymi osobami, ale i dla nas samych. Osoby, które dobrze wyglądają, są dobrze ubrane itp., nie czuja dyskomfortu, nie denerwują się. Na naszą pracę rzutuje także nadwaga.
Jeśli źle czujemy się ze zbędnymi kilogramami i nie potrafimy ich zaakceptować to koniecznie powinniśmy coś z tym zrobić. Niedoskonałości w  wyglądzie powodują bowiem, że jesteśmy mniej efektywni w naszej pracy, skupiamy się na rzeczach, które nie są tak istotne, zamiast poświęcić maksimum uwagi temu, co wykonujemy, robimy w  danej chwili.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*