Linki sponsorowane

Bezpłatne przelewy internetowe coraz popularniejsze

Polacy coraz chętniej korzystają z bankowości internetowej. Aktywnych użytkowników jest już ponad 10,1 mln. Z czego aż 9,1 mln stanowią klienci indywidualni. Takie dane przedstawione zostały w raporcie przygotowanym przez Związek Banków Polskich.

Transakcje, które można wykonać nie wychodząc z domu to wygoda, którą coraz częściej cenią sobie polscy klienci banków. Dlatego tak ważna jest bankowość internetowa. Do tego bezpieczeństwo operacji przeprowadzanych online jest równie wysokie, co tych w placówkach bankowych. Do tego dochodzi jednakże bezpłatna obsługa, darmowe przelewy, szybkość, łatwość dostępu.

Co roku liczba klientów korzystających z bankowości internetowej wzrasta. Szacuje się, że o z roku na rok przybywać będzie około 1 miliona użytkowników. Liczba klientów, którzy korzystają z nowoczesnych rozwiązań bankowych wzrasta od kilku lat, od 2006 roku do końca 2010 o ponad 4,85 mln użytkowników.

Raport wykazuje także spadek liczby kart płatniczych, z których korzystają Polacy. Do tej pory notowano wzrost, a początek bieżącego roku juz przyniósł spadek w tym zakresie. Bankowość internetowa, do tego obrót bezgotówkowy są po prostu tańsze, do tego pozwalają oszczędzać czas. Trzymanie pieniędzy w domu się już po prostu nie opłaca. Dziś niewiele osób płaci za większe zakupy gotówką, większość Polaków wykorzystuje karty płatnicze, albo robi przelew.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*