Linki sponsorowane

Jaki jest najlepszy bank dla małych i średnich firm – Citi Handlowy

City Handlowy stawia na małe firmy, zmienia swoją ofertę dla przedsiębiorców, których roczny obrót nie przekracza 3,2 mln zł. Czym zamierza ich do siebie przekonać? Otóż bezpłatnym kontem firmowym oraz przelewami przez Internet, a także wypłatami ze wszystkich bankomatów w naszym kraju. Gdzie kryje się jakieś ‘ale’?
Otóż konto nie jest bezpłatne tak po prostu, tańszy pakiet, czyli tzw. CitiKonto normalnie kosztuje 7 zł miesięcznie, jednakże klient nie zapłaci za nie, jeśli na koncie będzie trzymał średnio około 1 tysiąca złotych.

Bank citi handlowy dla małych firm

W przypadku pakietu CitiGold, skierowanego dla nieco większych firm, którego standardowa opłata wynosi 30 zł, zwolnieni będą przedsiębiorcy, których saldo utrzyma się na poziomie 30 tysięcy złotych.

Warto zastanowić się nad owymi pakietami, bowiem firma może naprawdę sporo zaoszczędzić na darmowych przelewach, które przez Internet (wewnętrzne, zewnętrzne, do ZUS-u i Urzędu Skarbowego) są darmowe. W oddziale trzeba będzie zapłacić za niego 4 zł w przypadku CitiGold oraz 6 zł przy CitiKonto.

Co jeszcze oferuje Citi Handlowy? Najtańsze na rynku przelewy w euro (SEPA), gdzie klienci posiadający CitiKonto zapłacą za przelew 5 zł, zaś przy CitiGold tylko 3 zł.

I na koniec – połączenie konta firmowego z osobistym. Ma być ono nie tylko tanie, ale i niezmiernie wygodne. W przypadku osoby prowadzącej działalność jednoosobową, która posiada już konto osobiste w City Handlowym i spełni warunki, ktore umożliwia jej korzystanie z CitiKonta lub CityGold – jest ona zwolniona z opłat.

Co więcej będzie mogła robić przelewy między tymi dwoma kontami w każdej chwili. Po zalogowaniu się do systemu zobaczy zarówno saldo na rachunku osobistym, jak i firmowym.

City Handlowy liczy na pozyskanie nowych klientów. Stałym proponują zostanie przy obecnych kontach, albo zamianę ich na nowe. W przypadku klientów aktywnych będzie ona darmowa.

2 myśli nt. „Jaki jest najlepszy bank dla małych i średnich firm – Citi Handlowy”

  1. Moim zdaniem konta internetowe powinny być zupełnie za darmo. Trzeba pamiętać, że banki w ciągu roku potrafią zmieniać swoje regulaminy oraz tabele opłat i prowizji. Dokładnie należy sprawdzić ofertę, po to, żeby póżniej nie okazało się, że koszty utrzymania konta dalekie są od tych co nam obiecano. Bank z pewnością znajdzie inny sposób wzbogacenia się, jak chociażby propozycję dodatkowych produktów do konta typu: debet czy kredyt odnawialny. Mali i średni przedsiębiorcy nie są rekinami rafinerii naftowej i z pewnością taka oferta byłaby dla nich atrakcyjna.

  2. Citi ma opinię jednego z droższych banków na polskim rynku. Przynajmniej za taki uchodził jeszcze zupełnie niedawno. Być może uległo to zmianie na lepsze, ale właśnie przez te wysokie opłaty i prowizje stracili wiele w moich oczach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*